سریع ترین روش سفید کردن دندان

سفید شدن دندان ها

دندان های سفید

سفیدی دندان

هیچ کس نیست که دوست نداشته باشد دندان های سفید و زیبا داشته باشد، دندان های سفید بر روی شخصیت و اعتماد به نفس افراد می تواند تاثیر زیادی بگذارد. اولین چیزی که در ارتباط با دیگران همیشه به چشم می آید، دندان های آن ها می باشد که در زیبایی چهره نیز تاثیر زیادی دارد. چنانچه قصد دارید دندان های خود را  سفید کنید و امکان دسترسی به دندان پزشک هم ندارید، ما در این مقاله نکاتی را در مورد سریع ترین روش سفید کردن دندان بیان کرده ایم؛ امیدواریم که با عمل به آن ها بتوانید سفیدی و درخشندگی دندان های خود را بازگردانید و از آن ها لذت ببرید.

سریع ترین روش سفید کردن دندان

هرچه قدر سعی کنید که دندان های خود را همیشه تمیز و سفید نگهدارید، باز هم ممکن است با خوردن برخی مواد غذایی، نوشیدن قهوه، چای و سیگار کشیدن دندان هایتان زرد شود. برای رفع این مشکل قصد داریم سریع ترین روش سفید کردن دندان را با معرفی چند روش خانگی معرفی کنیم، البته سفید شدن دندان ها به معنی سالم بودن دندان ها نیست و پوسیدگی و التهب لثه با سفید شدن دندان بهبود نمی یابد، برای درمان آن ها بهتر است که به دندان پزشک مراجعه کنید.

سفید شدن دندان های زرد

سفید کردن دندان

جهت انجام هرگونه درمان دندان پزشکی و کاشت ایمپلنت به بهترین متخصص ایمپلنت دکتر آریام مراجعه کنید.

روش های خانگی سفید کردن دندان

در صورت زرد شدن دندان ها بهتر است که این روش ها را  برای سفید شدن سریع دندان هایتان امتحان کنید.

روغن نارگیل برای سفید کردن دندان

روغن نارگیل را با استفاده از مسواک یا انگشت دست خود بر روی دندان های خود بکشید، یک تا دو دقیقه این کار را انجام دهید سپس دندان ها را شست شو دهید. روغن نارگیل به دلیل داشتن خاصیت ضد میکروبی برای محافظت از لثه ها و تمیزی آن ها بسیار موثر است. روغن نارگیل یکی از درمان های طیعی خانگی برای سفید کردن دندان هاست که هیچ عارضه ای هم ندارد.

سریع ترین روش سفید کردن دندان با سرکه سیب

سریع ترین روش برای سفید کردن دندان سرکه سیب می باشد. سرکه سیب یک آنتی باکتریال طبیعی است که با استفاده از آن می توانید لکه های زرد روی دندان را از بین ببرید. سرکه سیب سفید کننده طبیعی می باشد که در سفید کردن دندان ها نقش موثری دارد، اگر به طور یک ماه همیشه از آن استفاده کنید، می توانید نتیجه دلخواه خود را بگیرید، البته سرکه سیب خاصیت اسیدی دارد و بهتر است که در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا ممکن است که به مینای دندان آسیب برساند.

استفاده از آن در حدود 1 دقیقه کافی است؛ سپس دندان هایتان را آب کشی کنید و با مسواک و خمیر دندان تمیز بشویید.

سفید کردن دندان با مواد خانگی

مواد طبیعی سفید کننده دندان

سفید کردن دندان با پوست پرتقال یا لیمو ترش

پوست پرتقال و لیمو ترش حاوی اسید است و یکی از بهترین روش ها برای سفید کردن دندان ها می باشد، به مدت 2 دقیقه پوست پرتقال را بر روی دندان های خود بکشید سپس آن ها را تمیز آب کشی کنید.

سفیدی دندان با ترکیب جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید یک آنتی باکتریال طبیعی است که روشی بسیار عالی برای سفید شدن دندان ها و از بین بردن جرم ها و باکتری ها می باشد. ترکیبی از آب و هیدروژن پراکسید تهیه کنید و سپس محلول را به مدت 1 دقیقه در دهان بچرخانید پس از آن دهان خود را به خوبی آب کشید کنید. ترکیب دیگری که می توانید برای سفیدکردن دندان ها در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید، ترکیب هیدروژن پراکسید و جوش شیرین می باشد.

جوش شیرین در تمیزی دندان ها، سفیدی آن ها و از بین بردن پلاک ها و جرم ها نقش زیادی دارد. مطالعات نشان داده که خمیردندان های حاوی جوش شیرین دندان ها را خیلی بهتر تمیز می کنند تا خمیردندان های بدون جوش شیرین، ولی بهتر است که برای استفاده از آن ابتدا خمیری از ترکیب جوش شیرین با هیدروژن پراکسید درست کنید، به طوری خمیر بسیار نرم باشد سپس حدود 30 ثانیه بر روی دندان ها قرار دهید و بعد به خوبی دندان هارا  آب کشی و تمیز کنید.

سفید کردن دندان با توت فرنگی

برای تمیز کردن دندان ها می توان از خوراکی هایی سالم مانند توت فرنگی استفاده کرد. توت فرنگی به دلیل داشتن خاصیت آنتی باکتریال در سفید شدن دندان ها نقش زیادی دارد. وجود اسید مالیک و اسید آسکوربیک در توت فرنگی در سفید شدن دندان ها موثر است. می توانید از ترکیب نوشابه و توت فرنگی نیز استفاده کنید، برای تهیه این ترکیب از یک توت فرنگی و یک قاشق غذاخوری نوشابه استفاده کنید، با استفاده از انگشت و یا مسواک مخلوط را بر روی دندان هایتان بگذارید و پس از چند دقیقه بشویید.

توت فرنگی و سفیدی دندان ها

سفید کردن دندان با توت فرنگی

زغال برای سفیدی دندان

استفاده از زغال نیز برای سفید کردن دندان ها بسیار موثر است چرا که زغال در جذب ناخالصی ها و سفید کردن دندان نقش زیادی دارد و می تواند عواملی را که باعث ایجاد لک بر روی دندان ها شده است، را از بین ببرد. منظور از زغال پودر زغال یا استفاده از زغال چوب و زغال فعال است. ابتدا با مسواک خود زغال را بر روی دندان ها بمالید، پس از 2 دقیقه دندان ها را آب کشی کنید و تمیز بشویید طوری که هیچ اثری از زغال بر روی آن ها باقی نماند.

مسواک زدن و استفاده از نخ دندان

به غیر از همه روش های گفته شده بهترین روش جهت داشتن دندان های سفید و تمیز مسواک زدن مرتب پس از مصرف هرگونه مواد غذایی و نوشیدنی هاست. اجتناب از سیگار کشیدن و رعایت مسائل بهداشتی در حفظ دندان های سفید و درخشان کمک زیادی می کند پس در حفظ آن تلاش کنید.

مسواک زدن و تمیزی دندان ها

مسواک زدن

مواد غذایی مفید برای سلامت دندان ها

در زیر مواد غذایی مفیدی که تاثیر مثبت در حفظ سلامت دندان ها و همچنین سفیدی آن ها دارند، آورده شده اند:

 • قارچ
 • مصرف تخم مرغ
 • کرفس
 • مصرف مغز ها مانند گردو و بادام
 • سیب زمینی شیرین
 • هویج
 • کدو حلوایی
 • مصرف سبزیجات تیره که سرشار از منیزیم و پتاسیم می باشند
 • میوه هایی مانند سیب و گلابی
 • مصرف مواد غذایی که منابع کلسیم هستند مانند شیر و ماست
سفید کردن دندان با راهکار های خانگی

جهت سفید کردن سریع دندان ابتدا راهکار های خانگی گفته شده را در منزل انجام دهید، در صورتی که نتیجه ای دریافت نکردید سپس به دندان پزشک برای سفید کردن دندان ها با مواد شیمیایی و روش های بلیچینگ و کاشت لمینت یا کامپوزیت اقدام کنید.

سوالات متداول سریع ترین روش سفید کردن دندان

1آیا سفید کننده های طبیعی می توانند موجب آسیب به دندان شوند؟
بله، برخی سفید کننده های طبیعی مانند آب لیموترش بسیار قوی می باشد تا حدی که می تواند مینای دندان را از بین ببرد، بهتر است کمی از سفید کننده های طبیعی را در هر نوبت استفاده کنید و در مصرف آن ها زیاده روی نکنید.
2زیاده روی در استفاده از سفیدکننده های طبیعی چه خطراتی ممکن است داشته باشد؟
زیاده روی در استفاده از مواد سفید کننده باعث می شود که دندان هانسبت به استفاده از مایعات گرم و سرد حساس شوند، مینای دندان به مرور نازک می شود و رنگ دندان ها غیر طبیعی و آبی یا خاکستری می شوند.
3آیا استفاده از زردچوبه برای سفید کردن دندان ها موثر است؟
بله، زردچوبه می تواند میکروب های سالم را از دندان ها پاک کند، دندان ها و لثه را قوی می کند وبا حذف لکه ها از روی دندان ها موجب سفیدی آن ها می شود.

1 دیدگاه

 1. سارا گفت:

  مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت