logo aryam

مزایای ایمپلنت

مزایای-ایمپلنت

مزایای-ایمپلنت

مزایای ایمپلنت

ایمپلنت دندان روشی برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته و یکدست کردن دندان ها می باشد. در گذشته برای ترمیم وجایگزینی دندان ها از روش پرکردن و پروتز استاده می کردند. ولی دندان ها با این روش به طور موقت درمان می شد و نیاز به ترمیم داشت که در هر صورت دندان ها به صورت نامنظم قرار می گرفت. افرادی که دندان های خود را به علل مختلف از جمله پوسیدگی دندان، عفونت های لثه، شکستگی بر اثر ضربه از دست دادند می توانند برای ایمپلنت اقدام کنند.

مزایای-ایمپلنت

مزایای-ایمپلنت

سن مناسب ایمپلنت

شروع ایمپلنت بعد از به اتمام رسیدن فرآیند رشد فک و استخوان می باشد. این سن در خانم ها از سن 16 سالگی و در آقایان در سن 18 سالگی می باشد. افرادی که پایین تر از این سنین می باشند در صورت از دست دادن دندا های خود باید تا رسیدن به سن مناسب باید صبر کرده و از بافتهای استخوانی و فکی خود  تا آن زمان نگهداری به عمل آوردند.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

بهتر شدن ظاهر فرد

از مزایای مهم ایمپلنت برای فرد تاثیر در زیبایی صورت می باشد . با طراحی خاص ایمپلنت با استخوان های درون دهان ترکیب شده و مانند سایر دندان ها به طور طبیعی و مادام العمر در موقیعیت فعلی قرار می گیرد.

تغییر در گفتار

در حالت طبیعی شخص هنگامی که دندان های خود را از دست می دهد، در صحبت کردن با مشکل مواجه می شود. استفاده از روش های درمانی برای رفع دندان از دست رفته مانند دندان مصنوعی مشکل را بدتر می کند . ولی این موضوع در ایمپلنت در نظر گرفته شده و فرد بدون هیچ مشکلی می تواند صحبت کند.

غذاخوردن عادی

استفاده از روش دندان مصنوعی در جویدن غذا فرد را دچار سختی و مشکل می کند. ولی ساختار و مواد مورد لاستفاده در ایمپلنت به گونه ای است که مانند دندان های طبیعی عمل کرده و عمل جویدن غذا را راحت می کند.

افزایش اعتماد به نفس

با ایجاد ایمپلنت دندان با اطمینان کامل می توانید لبخند زده و از زیبایی آن لذت ببرید.

عدم دستکاری سایر دندان ها

در ایمپلنت برخلاف سایر  روش های درمانی کاشت ، فقط روی دندان از دست رفته کار می شود و به سایردندان ها کاری ندارد. زیرا تراش دادن دندان های سالم در فرآیند درمان آنها را

آسیب پذیر کرده و به تدریج باعث آسیب می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + ده =