بهترین دندانپزشک در تهران

به چه دندانپزشکی مراجعه کنیم ؟

امروزه افراد با هدف زیبایی و درمانی به دندانپزشک متخصص مراجعه می کنند . بیشتر افراد به دنبال بهترین دندانپزشک در تهران می باشند. دندانپزشکی دارای شاخه های متعدد می باشد که هر دندانپزشکی می تواند در یک رشته یا چند رشته تخصص پیدا کند. اگر فرد به دنبال بهبود طرح لبخند و زیبایی دندانها می باشد باید به دنداپزشک متخصص زیبایی مراجعه کند . اگر در پی درمان بیماری های دندان و لثه می باشد باید به متخصص جراحی لثه مراجعه کند.

تشخیص تخصص دندانپزشک

بیشتر افراد نمی دانند برای درمان برخی از اختلالات دندانی باید به متخصص دندانپزشکی در رشته مرتبط مانند متخصص ارتودنسی مراجعه کرد. برای دانستن این موضوع باید بدانید که زمانی که فرد بعد از گذراندن دکترای دندانپزشکی در صورتی که در رشته ای از دندانپزشکی مانند ایمپلنت دندان ادامه تحصیل دهد در آن رشته متخصص می باشد که در ذیل مدرک پزشکی او کلمه متخصص ایمپلنت دیده می شود. در صورتی که تنها کلمه رشته دندانپزشکی مانند ارتودنسی قید شده باشد فرد در این رشته متخصص نبوده و تنها دوره ای کوتاه از آن رشته را گذرانده است. و در کنار کار دندانپزشکی خدماتی را در این رشته ارائه می دهد. بهترین دندانپزشک در تهران متخصص در رشته ای از دندانپزشکی می باشد .

انواع تخصص در دندانپزشکی

  1. متخصص ارتودنسی

یکی از مشکل ترین رشته های دندانپزشکی می باشد که بعد از اخذ مدرک دکتری دوره ای به مدت 3 سال می گذرانند تا در رشته ارتودنسی متخصص شوند. متخصص ارتودنسی به درمان نامنظمی های دندان و فک و صورت می پردازد. سن انجام ارتودنسی بعد از تکمیل فرآیند رشد در فرد می باشد . بهترین دندانپزشک در تهران متخصصین ارتودنسی می باشند.

  1. متخصص آسیب شناسی فک و صورت

در مواردی کیست های بدخیم وسرطانی در ناحیه فک و صورت و اطراف دهان به وجود می آید. برای تشخیص این تومورها نمونه ای از نواحی مشکوک برداشته و در آزمایشگاه بررسی می شود. نتیجه آزمایش توسط متخصص آسیب شناسی فک و صورت مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز به درمان آن می پردازد.

بهترین دندانپزشک در تهران در ابتدا به بررسی دندان های فرد پرداخته و در صورتی که در حیطه تخصصی خود نباشد به دندانپزشک متخصص آن رشته ارجاع می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت