لمینت کامپوزیتی

لمینت-کامپوزیتی

لمینت-کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی

لمینت کامپوزیتی یا کامپوزیت ونیر برای درمان بدشکلی ها ، تیرگی ها ، ترک ها ، نامنظمی ها ، لب پریدگی و از بین فواصل دندان ها استفاده می شود. در این روش پوششی به طور مستقیم در روی سطح دندان ها قرار گیرد . لمینت کامپوزیتی دندان معمولا در طی یک جلسه انجام می شود.

لمینت-کامپوزیتی

لمینت-کامپوزیتی

انواع لمینت دندان

1. لمینت کامپوزیتی

در لمینت کامپوزیتی دندانپزشک بدون ایجاد تراش در دندان پوششی از کامپوزیت بر روی سطح دندان قرار می گیرد. این روش سریعتر و راحتر از لمینت سرامیکی انجام می شود زیرا نیاز به قالب گیری نداشته و دریک جلسه انجام می شود. از جمله مزایای این نوع از لمینت عدم تراش مینای دندان و محافظت از دندانها می باشد . این موضوع برای دندانهایی که دارای سائیدگی یا شکستگی می باشد دارای اهمیت ویژه ای می باشد. زیبایی خیره کننده ای که لمینت کامپوزیتی می دهد نسبت به لمینت سرامیکی بیشتر است.

2. لمینت سرامیکی

این نوع از لمینت دندان از جنس سرامیک می باشد که به آن پرسلن ونیر می گویند. برای قرار دادن این لمینت در ابتدا قسمتی از دندان تراشیده می شود سپس قالبی از سطح دندان تهیه شده و به لابراتور ارسال می شود . سپس با توجه به رنگ دلخواه فرد لمینت سرامیکی ایجاد می شود. این لمینت پوسته نازکی به قطر شش دهم و پنج دهم می باشد که بر روی دندان قرار می گیرد. این پوسته به وسیله باندهای رزینی (موادی که باعث چسباندن سرامیک به دندان می شد) به روی دندانها فیکس می شود.

تفاوت لمینت کامپوزیتی و سرامیکی

1. لیمنت کامپوزیتی باید در هر دوره ( 6 ماه ) چکاب بشود و در صورت نیاز ترمیم شوند در صورتی که در لمینت سرامیکی تنها در صورتی که آسیب ببیند نیاز به ترمیم دارد.
2. امکان تغییر رنگ در لمینت کامپوزیتی بیشتر از لمینت سرامیکی می باشد.
3. مقاومت در لمینت کامپوزیتی کمتر از لمینت سرامیکی می باشد و شکننده تر و آسیب پذیرتر می باشد .
4. ضخامت پوششهایی که در لمینت کامپوزیتی استفاده می شود بیشتر از لمینت سرامیکی می باشد و در نتیجه ظاهر آن غیر طبیعی تر می باشد.

برای اطلاع از کامپوزیت دندان روی ادامه مطلب کلیک کنید.

برخی از خدمات دکتر آریام متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

لامینت دندان

جراحی پیوند استخوان

بلیچینگ

با تشکر مدیریت سایت دکتر میثم آریام

تهران – بلوار فردوس شرق -خ ابراهیمی جنوبی- بالای بانک مسکن- ساختمان عقیق ط 3 واحد 11
44974672 _ 44974660
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام

در نتیجه

برای اینکه با خدمات ارائه شده در خصوص لمینیت توسط دکتر آریام بیشتر آشنا شوید، می بایست در ساعات مناسب به مطب ایشان مراجعه کرده یا با شماره تلفن های ذکر شده در بالا تماس حاصل فرمایید. ایشان به همراه دستیاران ماهر می توانند پاسخ گوی تمام سوالات شما در زمینه ی دهان و دندان باشند.

سوالات متداول لمینیت کامپوزیتی

  1. لمینیت کامپوزیتی چیست؟
    در این نوع لمینیت پوششی از جنس دندان به صورت یک لایه ی نازک بر روی دندان ها قرار می گیرد و آنها را سفید، زیبا و یکدست می سازد. نام دیگر این نوع لمینیت، کامپوزیت ونیز می باشد.
  2. انواع لمینیت دندان کدامند؟
    در مورد لمینیت دندان می توان گفت که دو نوع لمینیت وجود دارد. اولی لمینیت کامپوزیتی است که به صورت یک پوشش نازک بر روی دندان خود فرد قرار می گیرد و دومی یک پوشش زخیم تر است و دندان ها در زمان استفاده از لمینیت سرامیکی نیاز به کمی تراش دارند.
  3. لمینیت سرامیکی چیست؟
    این نوع لمینیت را پرسلن ونیر نیز می گویند. تنها تفاوت این لمینیت با لمینیت کامپوزیتی در این است که در لمینیت کامپوزیتی دندان ها چندان تراش داده نمی شوند ولی در لمینیت سرامیکی برای حفظ استحکام دندان ها را تراش می دهند تا مواد این نوع لمینیت بر روی آن محکم تر بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت