لمینت بهتر است یا روکش دندان

روش های اصلاح ظاهری دندان

لمینت یا روکش دندان

لمینت بهتر است یا روکش دندان؟ یکی از سوالات اساسی در زمینه دندانپزشکی این است که آیا لمینت کنیم بهتر است یا روکش دندان، همواره راه های بسیار زیادی برای درمان های دهان و دندان ارائه شده است. که با توجه به مشکل و بیماری به وجود آمده راه حلی ارائه می شود .

ما در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که آیا لمینت بهتر است یا روکش دندان؟ اگر شما  به این سوال بر خورده اید و نمی دانید که کدام گزینه را انتخاب کنید، توصیه می شود که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

روش های سفید کردن دندان ها

لمینت یا روکش

لمینت چیست؟

در واقع لمینت یک لایه بسیار نازک است که بر روی سطح بیرونی دندان ها قرار داده می شود. این مواد با استفاده از رنگ هایی درست می شود که ظاهر دندان را بسیار زیبا نشان می دهد. زیبایی ظاهری و عوارض بسیار کم، این عمل را به یک روش محبوب برای درست کردن شکل ظاهری دندان ها تبدیل کرده است.

از پوسته های کامپوزیتی و سرامیکی برای ساخت لمینت استفاده می شود، که باعث زیبا شدن لبخند می شود. همچنین بر اساس سایز و اندازه دندان ها لایه درست می شود و بدون نقصی این مواد بر روی دندان ها نصب می شود.

این کار باید توسط متخصصان مربوطه انجام شود چرا که یک کار تخصصی است و  نیازمند این است که یک متخصص ایمپلنت اقدام به ساخت و قرار دادن مواد لمینت بر روی دندان کند. بسیاری از  چهره های معروف برای این که لبخندی زیبا داشته باشند از این روش استفاده می کنند.

انواع لمینت دندان

به طور کلی دو نوع لمینت دندان وجود دارد که عبارت اند از لمینت های سرامیکی و لمینت های کامپوزیتی. انتخاب لمینت سرامیکی و کامپوزیتی با توجه به علاقه فرد و شرایط مخصوص هر روش صورت می گیرد.

در واقع لمینت برای اصلاح ظاهر دندان ها  استفاده می شود و هر دو نوع لمینت همین کار را انجام می دهد. لمینت جز اقدامات زیبایی است که امروزه ما شاهد این هستیم که تبدیل به یکی از پرطرفدار ترین اقدامات در دندان پزشکی شده است. افراد بسیار زیادی در تلاش هستند که برای زیباتر کردن لبخند خود از لمینت استفاده کنند امروزه بسیاری از سلبریتی ها از لمینت برای زیباتر کردن لبخند خود استفاده می کنند.

لمینت فقط برای تغییر رنگ دندان ها نیست! یکی از ویژگی های لمینت این است که به خوبی می تواند  دندان ها را اصلاح کند و در کنار یکدیگر به صورت ردیفی قرار دهد. این امر کمک می کند که شکل ظاهری دندان ها زیبا تر شود.

یک نکته بسیار مهم این است که لمینت نمی تواند تضمین دهد که به طور کلی می تواند لبخند را زیبا کند چرا که  لبخند زیبا فرآیند های دیگری را نیاز دارد. که مهمترین عامل در داشتن لبخندی زیبا نوع لثه ها است. بسیاری از افراد بر روی لثه های خود عمل های جراحی انجام می دهد که با انجام لمینت لبخندی بسیار زیبا و جذاب را برای خود ایجاد می کنند.

عوارض لمینت دندان

لمینت نیز دارای یکسری عوارض است.  یکی از نکات منفی در لمینت می تواند هزینه بالای آن باشد. هزینه بالای این کار سبب شده است که قشر متوسط جامعه توانایی انجام این کار را نداشته باشند.

عوارضی که در لمینت وجود دارد اغلب از بی توجه ای نشر می گیرد. برخی از این عوارض عبارت اند از؛ برجسته شدن دندان در هنگام لبخند زدن، پولیش نامناسب،  یکسان نبودن لمینت با لبه دندان ها، اختلال در اصلاح لبه لمینت و  اختلال در فرایند باندینگ البته تمامی این عوارض گفته شده می تواند رفع شود با رعایت نکاتی توسط پزشک اصلا به وجود نیاید.

انجام لمینت دندان

لمینت دندان

روکش دندان

روکش دندان نیز کاری مشابه با لمینت را انجام می دهد یعنی کمک می کند که دندان ها زیبا و لبخند زیباتر شود  روکش دندان دارای نمونه های متفاوتی است که می تواند به روکش های فلزی، سرامیکی، زیرکونیوم و روکش FPM اشاره کرد که با توجه به جنس دندان و نوع سلیقه و هزینه شما انجام می شود.

روکش دندان قدیمی تر از لمینت است و عده ای بر این باور هستند که روکش گذاشتن بر روی دندان ها بهتر از لمینت کردن است.

روکش دندان در قالبی  مانند دندان شخص درست می شود و می توان گفت که ممکن است از اضافه بودن لایه و مشکلاتی از این دست به وجود نیاید. البته که روکش دندان باید توسط دندانپزشکی متخصص انجام شود. هزینه مناسب تر روکش دندان نسبت به لمینت شاید امتیاز این عمل باشد که البته هزینه با توجه به نوع دندان و قالب شما مربوط می شود.

روکش دندان امری است که باید دندان تراشیده شود و همین تراشیدگی باعث می شود که دندان پوسیده شود . پوسیدگی دندان را می توان از عوارض روکش دندان یاد کرد. البته که اگر متخصص ایمپلنت به خوبی  عمل تراشیدن دندان را انجام دهد دیگر این مشکل به وجود نخواهد آمد.

 

انجام روکش دندان

روکش دندان

لمینت بهتر است یا روکش دندان

این که لمینت بهتر است یا روکش دندان را نمی توان به طور قطعی گفت،  چرا که جنس دندان و لثه هر انسانی با انسان دیگر متفاوت است . شما می توانید با مراجعه به متخصصان مربوطه از ایشان راهنمایی های لازم در این خصوص را دریافت کنید.

هر کدام از این راه ها خوبی ها و بدی های خودش را دارد. و فقط نیازمند رعایت یکسری نکات است که پس از انجام با مشکل رو به رو نشوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 1 =

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت