سوالات متداول کامپوزیت دندان

سوالات متداول کامپوزیت دندان

آیا با کامپوزیت دندان دهان بوی بدی می گیرد ؟

کامپوزیت دندان نیز مانند دندان طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارد . در صورتی که در طول روزمسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید به هیچ وجه دهان بوی نامطبوعی نمی دهد. البته نحوه انجام این روش توسط دندانپزشک نیز در این موضوع بی تاثیر نیست در انتخاب پزشک خود دقت داشته باشید . زیرا در صورتی که به درستی انجام نشود فاصله ای بین پوسته ونیر و دندان ایجاد می شود که باعث بوی بد دهان می شود . در این صورت باید کامپوزیت تعویض شود.

امکان کامپوزیت ونیر روی دندانی که قبلا روکش شده امکان پذیر می باشد ؟
بستگی به شرایط روکش دندان دارد .در صورتی که روکش دارای شرایط خوبی باشد برای هماهنگی با سایر دندان های ونیر شده می توان از کامپوزیت استفاده کرد . اما اگر روکش دارای شرایط نامناسب باشد باید روکش تعویض شده و از جنس سرامیکی استفاده کرد . این کار را باید با صلاحدید دندانپزشک انجام داد .

روی دندان ایمپلنت شده می توان کامپوزیت کرد ؟
این مورد نیز مشابه روکش می باشد و در صورتی که دارای شرایط ایده آل باشد می توان کامپوزیت انجام داد در غیر اینصورت باید روکش دندان ایمپلنت شده را تعویض کرد .

جراحی بینی را بهتر است قبل از کامپوزیت انجام داد یا بعد از آن ؟
از آنجائیکه بعد از کامپوزیت دندان موقعیت لب مشخص می شود بهتر است بعد از درمان جراحی بینی را انجام داد .

در دوران حاملگی می توان کامپوزیت دندان انجام داد ؟
خیر .انجام درمان های دندانپزشکی در دوران بارداری در صورتی که اورژانسی و فوری نباشد ضرورتی ندارد . در صورتی که دندانپزشک انجام کامپوزیت ونیر را در دوران بارداری ضروری دانست می توان در سه ماهه دوم بارداری انجام داد و جای نگرانی برای مادر و جنین نیست .

کامپوزیت مانعی برای پوسیدگی دندان می شود؟
طبق باور اشتباه بسیاری از افراد کامپوزیت مانعی از پوسیدگی و انواع آسیب به دندان می باشد . با کامپوزیت لایه ای ظریف و نازک روی دندان قرار می گیرد که به صورت بافتی از دندان می شود و مانند سایر دندان ها در صورت عدم مراقبت دچار پوسیدگی و آسیب می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت