جنس لمینت دندان

جنس-لامینت-دندان

جنس-لامینت-دندان

جنس لمینت دندان

لمینت دندان، جهت یک رنگ کردن و یکدست کردن دندان با استفاده از سطح نازکی از لایه انجام می شود. افراد با اهداف متفاوت لاز این روش استفاده می کنند را انجام می دهند.برخی از افراد برای زیبایی دندان و از بین بردن رنگ تیره و زرد دندان هایشان از لمینت استفاده می کنندو در بسیاری از موارد جهت ترمیم ترمیم و اصلاح پوسیدگی به کار می رود. برای قسمتهایی از دندان که بر اثر پوسیدگی از بین رفته اند لمینیت هایی از جنس سرامیک برای جایگزینی آن ها استفاده می شود. این پوشش علاوه بر ترمیم قسمتهای از بین رفته باعث افزایش استحکام دندان ها می شود .

جنس-لامینت-دندان

جنس-لامینت-دندان

مهم ترین موارد کاربرد لمینیت

  • یک رنگ کردن دندان ها: رنگ لمینیت ها همرنگ دندان می باشد. برای دندان هایی با رنگ تیره و زرد استفاده می شود. این لمینیت با هدف زیبایی برای داشتن دندانهای سفید و یکدست استفاده می شود.
  • خوش فرم کردن دندان : دندان های شکسته یا جلو افتاده و روی هم قرار گرفته شکل بدی به دندان ها می دهد. لمینیت با استفاده از لایه نازکی دندان ها را پوشش می دهد و باعث لبخند زیبایی در افراد می شود.
  • پوسیدگی دندان: جهت ترمیم دندان ها و ایجاد مقاومت در آن ها از این روش استفاده می شود.

جنس لمینت

  1. لمینت سرامیکی

برای ترمیم دندان های پوسیده و از بین رفته لمینیت از جنس سرامیک پیشنهاد می شود. در این روش ابتدا دندانهای آسیب دیده و بد فرم بررسی می شود سپس این دندانها تراش می خورد. کارشناس از دندانها قالب می گیرد و این فرآیند 7 تا 10 روز به طول می انجامد. پس از قالب گیری از دندان ها روکشی تهیه شده و بر روی دندان ها قرار می گیرد. با این روش دندان ها یکدست و یکرنگ می شود.

  1. لمینت کامپوزیتی

شایع ترین روش برای لمینیت به دلیل سرعت عمل و کمترین دردسر می باشد. از مزایای این  روش انتخاب میزان سفیدی رنگ برای فرد می باشد. برای انجام آن یک جلسه برای درمان کافی است در صورتی که در روش لمینیت سرامیکی به چند جلسه نیاز می باشد. در این روش در صورت آسیب دیدن قسمتی از لمینیت ها می توان با انجام اقداماتی ساده قسمتهای آسیب دیده را اصلاح کرد در صورتی که در لمینیت سرامیکی حتما باید قالب دندان جدیدی جایگزین لمینیت آسیب دیده کرد و این پروسه را زمان بر و پرهزینه می کند.

برای یافتن از بهترین دندانپزشک در تهران روی کلمه مورد مورد نظر کلیک کنید .

برخی از خدمات دکتر آریام متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

جراحی پیوند استخوان

بلیچینگ  

تهران – بلوار فردوس شرق -خ ابراهیمی جنوبی- بالای بانک مسکن- ساختمان عقیق ط 3 واحد 11
44974672 _ 44974660
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر میثم آریام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر آریام

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − یک =

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت