تاثیر ایمپلنت بر صورت

تاثیر ایمپلنت بر صورت

تاثیر ایمپلت

کاشت ایمپلنت و تاثیر آن در زیبایی

کاشت ایمپلنت دندان علاوه بر تاثیری که در بهبودی کیفیت زندگی می گذارد، تاثیر بسیار زیادی بر چهره و زیبایی دارد. ایمپلنت همانند دندان طبیعی می تواند زیبایی را به چهره برگرداند و سبب افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود برای درمان بی دندانی روش های متفاوتی مانند کاشت دندان مصنوعی و… وجود دارد، اما کاشت ایمپلنت مادام العمر است و مشکلات دندان مصنوعی را ندارد.

پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشته می شود و سپس تاج بر روی آن قرار میگیرد بنابراین مانند دندان طبیعی محکم در جای خود قرار گرفته و زیبایی آن ها را به همراه دارد حتی ممکن است در بعضی مواقع برای بعضی افراد ایمپلنت از دندان های طبیعی خودشان نیز زیباتر به نظر بیاید. کاشت ایمپلنت امروزه حدود 92 تا98 درصد موفقت به همراه دارد.

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در در مورد تاثیر ایمپلنت بر صورت را برایتان بیان کنیم امیدواریم که از مطالعه مطالب اطلاعات کافی را کسب کنید.

کاشت ایمپلنت با روش all-on-four

کاشت ایمپلنت

تاثیر ایمپلنت بر صورت

کاشت ایمپلنت می تواند  تاثیرات زیادی بر روی صورت و زیبایی چهره بگذارد، استخوان های  فک برای پشتیبانی از دندان ها می باشند، هنگامی که دندانی در استخوان نباشد به مرور استخوان ها تحلیل رفته و کوچک تر می شوند و  در نهایت صورت کوتاه تر و فشرده تر شده و لب ها به دلیل این که دندانی وجود ندارد تا از آن ها پشتیبانی کند، در هم می روند و قسمت پایینی صورت چروک می شود.

بی دندانی فاصله عمودی اکلوژن را در چهره شما تغییر می دهد و سبب می شود که صورتتان کوتاه شود. همان طور که گفته شد، از دست دادن دندان و بی دندانی منجبر به  کاهش ارتفاع صورت می شود، برای جلوگیری از بی دندانی به غیر رعایت بهداشت دهان و دندان سعی کنید مراجعه منظم به دندان پزشک داشته باشید تا چنانچه دندان پوسیده ای داشتید درمان شود.

هنگامی که ایمپلنت کاشته می شود، استخوان های فک پشتیبانی خود را آغاز می کنند و در اطراف ایمپلنت سطح استخوان حفظ می شود. در واقع این از مزایای ایمپلنت است که کاشت آن سبب می شود تا استخوان فک حفظ شود و اگر قصد استفاده از دندان مصنوعی را دارید، ایمپلنت به ثبات آن نیز کمک می کند و پشتبانی قوی برای حفظ عضلات صورت است، درواقع ایمپلنت را می توان به معنای واقعی کلمه همانند یک دندان طبیعی دانست.

تاثیر ایمپلنت بر صورت انسان

حالت صورت خانم ها با ایمپلنت

کاشت ایمپلنت دندان

در ابتدا برای اینکه تاثیر ایمپلنت را بر چهره خود مشاهده کنید، لازم است که نزد دندان پزشکی مراجعه کنید تا با تجربه کافی که از کاشت ایمپلنت دارد تمامی مراحل را به دستی انجام دهد چرا که در صورت عدم کاشت صحیح درست ایمپلت ممکن است که کاشت  منجبر به شکست شود و پس از آن مشکلاتی فراوانی را به همراه خواهد داشت. جهت کاشت ایمپلنت موفق بهتر است که مراحل زیر انجام شود:

ایمپلنت دندان

ایمپلنت ازسه قسمت تشکیل شده است:

 1. پایه فلزی از جنس تیتانیوم که به شکل پیچ می باشد، در داخل استخوان فک کاشته می شود و جایگزین ریشه دندان می شود.
 2. قسمت دوم اباتمنت است که به پایه فلزی متصل می شود، درواقع اباتمنت یک نوع اتصال دهنده است که پایه فلزی را به تاج دندان متصل می کند.
 3. قسمت سوم تاج دندان می باشد که کاملا شبیه دندان طبیعی است و معمولا از سرامیک یا پرسلن ساخته می شود.
اجزای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

می توانید برای کاشت ایمپلنت، انجام مشاوره و ویزیت به بهترین متخصص ایمپلنت دکتر آریام مراجعه کنید. لازم است توضیحاتی در باره مراحل کاشت نیز داشته باشیم:

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

در ادامه مراحل کاشت ایمپلنت دندان را ذکر کرده ایم:

 • مشاوره و ویزیت

در ابتدا لازم است که جهت مشاوره به دندان پزشک مراجعه کنید، دندان پزشک پس از انجام مشاوره و معاینه مراحلی که لازم است برای کاشت ایمپلنت انجام دهید را با شما درمیان می گذارد. دراین معاینه استخوان های فک بررسی می شود و مشخص می شود که استخوان تراکم کافی برای کاشت را دارا می باشد یا خیر، که در صورت تحلیل استخوان نیاز به پیوند استخوان می باشد و پس از چند ماه سپری شدن دوران بهبودی کاشت ایمپلنت انجام می شود ولی در غیر این صورت و وجود استخوان کافی کاشت ایمپلنت در جلسه بعدی معاینه قابل انجام است.

 • پیوند استخوان

اگر مدت زمان زیادی را بدون دندان سپری می کنید و لثه دچار تحلیل شده است لازم است که پیوند استخوان انجام شود، جهت بهبودی پیوند و ترمیم بهتر است که بازه زمانی 4 تا 12 ماهه سپری شود.

 • کاشت ایمپلنت

کاشت ایمپلنت در این جلسه صورت می گیرد، ابتدا سواخ کوچکی در استخوان فک ایجاد شده سپس پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کاشته می شود پس از قرار گرفتن پایه ایمپلنت 5 ماه برای فک پایین و 7 ماه برای فک بالا، زمان لازم جهت بهبودی لازم است.

 • قرار دادن اباتمنت

در این مرحله اباتمنت به پایه ایمپلنت متصل می شود. برای راحتی بیمار تا زمانی که پروتز اصلی آماده می شود، پس از متصل کردن اباتمنت و قالب گیری پروتز موقت بر روی اباتمنت متصل می شود.

 • نصب تاج اصلی

قالب گیری انجام شده و پس از آماده شدن تاج دندان اصلی، دندان مصنوعی با پیچ به اباتمنت وصل یا چسبانده می شود.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

مراحل کاشت ایمپلنت

سوالات متداول تاثیر ایمپلنت بر صورت

1طول عمر ایمپلنت دندان چه قدر است؟
در صورت مراقبت درست، استفاده ازایمپلنت می تواند مادام العمر باشد.
2آیا کاشت ایمپلنت پس از جراحی درد دارد؟
پس از جراحی احتمالا تورم، خون ریزی و کبودی را تجربه خواهید کرد، کمی درد پیش بینی بینی می شود که با تجویز دارو به حداقل می رسد.
3آیا امکان پس زدن ایمپلنت وجود دارد؟
به احتمال خیلی کم  ممکن است که این مسئله پیش بیاید مگر در شرایطی که جراحی نامناسب باشد، به ایمپلنت بالافاصله پس از جراحی آسیب وارد شود، پروتز نامناسب استفاده شود و بهداشت دهانی و دندانی توسط بیمار رعایت نشود.

 

کاشت ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

 

ازجمله مزایای ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عمر زیاد

ایمپلنت دندان می تواند مادام العمر استفاده شود.

 • حفظ استخوان

کاشت ایمپلنت سبب حفط استخوان می شود و از تحلیل رفتن آن جلوگیری می کند.

 • افزایش اعتماد به نفس

ایمپلنت به جهت زیبایی که دارد، همانند دندان طبیعی می باشد و سبب افزایش اعتماد به نفس می شود.

 • تکلم و غذا خوردن راحت

بعد از کاشت ایمپلنت به راحتی می توانید صحبت کنید بدون این که چیزی مزاحم صحبت کردنتان شود و بعد از اتمام دوره کامل درمان هر غذایی را به راحتی می توانید بخورید و مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

سخن آخر

امیدواریم از مطالعه مطالب اطلاعات کافی را کسب کرده باشید و متوجه شده باشید که تاثیر ایمپلنت بر زیبایی بسیار زیاد و منحصر به فرد است. اگر تاکنون اقدامی برای کاشت ایمپلنت انجام نداده اید پیشنهاد می شود که در اسرع وقت این کار را انجام دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 3 =

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت