بهترین متخصص ایمپلنت تهران

بهترین متخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت

بهترین متخصص ایمپلنت تهران

ایمپلنت دندان می تواند یک جایگزین مناسب برای دندان های افتاده شما باشد. ایمپلنت کردن یک روش امن و ثابت شده برای استفاده می باشد و احتمالا درست است اگر بگوییم ایمپلنت دندان کاملا طبیعی و همانند سایر دندان های شما خواهد بود البته تا هنگامی که از آن ها به خوبی مراقبت شود.

ایمپلنت دندان کاشت یک ریشه مصنوعی در لثه است که به طور معمول از تیتانیوم ساخته شده است. ایمپلنت ها دارای ریشه مصنوعی هستند که جایگزین یک ریشه طبیعی در فک می شوند. ضمنا باید اشاره کرد که همه نمی توانند از ایمپلنت استفاده کنند زیرا به دو شرط اصلی استخوان فک قوی و دندان های کناری سالم نیازمند است.

اگر از فک سالم و قوی برخوردار هستید تا مدت طولانی می توانید از داشتن ایمپلنت دندان خود بهره ببرید. قبل از کاشت دندان درمان کامل دندان ها انجام می شود زیرا حتما باید از سلامت دندان ها قبل از کاشت مطمئن شد. در ادامه در رابطه با تمامی موارد مربوط به ایمپلنت در این مقاله به تفصیل خواهیم پرداخت.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت

سوالات احتمالی

ممکن است سوال پیش بیاید که تا چند دندان را می توان ایمپلنت کرد؟ برای پاسخ باید بگوییم که ایمپلنت ها هم برای تک دندان کاربرد دارند هم برای یک ست کامل دندانی. سوال دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا ایمپلنت کردن دندان درد دارد؟ در هنگام انجام جراحی به سبب بی حس کردن ناحیه، بیمار هیچ دردی احساس نمی کند، تا یک هفته پس از انجام جراحی ممکن است کمی احساس ناراحتی در دندان خود داشته باشید که امری طبیعی است.

مزایای ایمپلنت

یکی از اصلی ترین مزایای ایمپلنت دندان این است که ایمپلنت به عروق خونی لثه شما آسیب وارد نمی کند و برای افراد سیگاری نیز مناسب می باشد. یکی دیگر از مزایای ایمپلنت این است که با این روش عضلات حالت دهنده صورت شما حفظ می شود از این رو زیبایی شما حفظ می شود و شما برای غذا خوردن بسیار راحت عمل می کنید.

درضمن جالب است بدانید که ایمپلنت دندان موجب تثبیت استخوان های باقی مانده می شود و از تحلیل سریع آن جلوگیری می کند، این به این معنا است که ایمپلنت ارتفاع و عرض استخوانی فک را حفظ می کند. همانطور که میدانید ایمپلنت ظاهری زیبا دارد و خیلی طبیعی تر از دندان های مصنوعی می باشد، درضمن این نوع دندان ثابت می باشد و دردسر های دندان های مصنوعی را شامل نمی شود.

ایمپلنت یک جایگزین خوب برای دندان های از دست رفته می باشد و حتما اعتماد به نفس از دست رفته فرد از بی دندانی را به او باز می گرداند. ایمپلنت دندان نحوه گفتار فرد را شامل تغییرات خاصی نمی کند و فرد می تواند خیلی راحت صحبت کند.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت

موانع کاشت ایمپلنت

کیفیت استخوان فک ناکافی، بارداری، بیماری های قلبی، بیماری استخوان، دیابت کنترل نشده، شیمی درمانی جزو مواردی هستند که به هیچ عنوان کاندیدای کاشت ایمپلنت نمی باشند. البته نگران نباشید راه حل هایی برای رفع این مشکل وجود دارد.

از جمله اینکه با پیوند استخوان و یا درمان های مکمل ترمیم استخوان می توان استخوان را ترمیم کرد و مقاومت آن را بهبود بخشید. همچنین افرادی که از داروهای ضد پلاکت یا پوکی استخوان که با بیس فسفونات ها است تحت درمان قرار می گیرند استفاده می کنند، باید اقدامات احتیاطی انجام شود تا فک ها را تقویت کنند.

علاوه بر این چنان چه که شما زیاد سیگار می کشید ، احتمالاً دندانپزشک از قرار دادن ایمپلنت برای شما امتناع می ورزد، مگر اینکه موقتاً استفاده از دخانیات را قطع کنید. در واقع سیگار کشیدن خطر عدم موفقیت در ادغام استخوان در ایمپلنت ها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. اما جالب است که بدانید افزایش سن و فاکتور سنی علتی برای عدم کاشت دندان نمی باشد.

مراقبت ها

  • مسواک زدن مرتب و روزانه حداقل دوبار در روز
  • استفاده از نخ دندان ( در مواردی استفاده از نخ دندان مخصوص ایمپلنت )
  • استفاده از شوینده دهان مخصوص، دوبار در روز
  • عدم استعمال دخانیات
  • رژیم غذایی مناسب

بهترین متخصص ایمپلنت تهران

برای آشنایی با بهترین متخصص ایمپلنت تهران باید بدانید که یک متخصص ایمپلنت چه ویژگی هایی را برای کاشت ایمپلنت دندان باید دارا باشند.

ما در این مقاله قصد داریم مهم ترین ویژگی های متخصص ایمپلنت را به شما معرفی کنیم.

  • سابقه کاری
  • در سال چه تعداد ایمپلنت دندان می‌کارد
  • اعتبار
  • از چه نوع ایمپلنت دندانی استفاده می‌کند
  • تکنولوژی‌های جدید را در اختیار دارد
بهترین متخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت

تمام دندان پزشکان دوره تحصیلات عمومی خود را پشت سر گذاشته اند و این قابلیت را دارند تا ایمپلنت دندان را انجام دهند.

اما بهترین متخصص ایمپلنت کسی است که هم تحصیلات عمومی داندانپزشکی داشته باشد وهم اینکه چند سال تحصیلات تخصصی را در این زمینه از جمله مهارت های جراحی را گذرانده باشد.

گذراندن دوره های تخصصی دندانپزشکی نیاز به رعایت استانداردهای بالا و آموزش در سطح عالی دارد. زماینکه این دوره ها را با موفقیت پشت سر بگذارید توانسته اید به دانش و مهارت خوبی در این زمینه بهره مند شوید.

تجربه و دانش کافی در هر زمینه ای از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و طبیعتا این دانش و تجربه در رشته دندانپزشکی هم نمی تواند خالی از اهمیت باشد. بنابراین مهم ترین نکته در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت میزان سابقه ای می باشد که او دارد هر چه این تجربه بیشتر باشد و سابقه درخشان تری متخصص مورد نظر شما داشته باشد بهتر می توانید در شرایط پیچیده تصمیم گیری کنید.

یک متخصص خوب کسی است که زمان کافی برای بیمار خود در نظر بگیرد و تمام مراحل درمان را برای او به طور کامل توضیح دهد تا جای هیچ ابهامی برای او باقی نماند. همچنین باید فرد متقاضی ایمپلنت را از مزیت ها و معایبی که ممکن است بعد از ایمپلنت دندان با آن ها مواجه شود و مراقبت های پس از انجام جراحی، در جریان بگذارد تا بهتر بتواند تصمیم گیری نهایی را انجام دهد.

با مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت دندان برای دریافت بهترین و مناسب ترین ایمپلنت برای جای خالی دندانتان، چک آپ های منظم و مراقبت های مداوم پس از آن، طول عمر ایمپلنت دندان خود را بالا ببرید.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت