ایمپلنت All on 4 چیست و چه فرقی با ایمپلنت معمولی دارد؟

ایمپلنت All on 4 و ایمپلنت معمولی

ایمپلنت All on 4 چیست و چه فرقی با ایمپلنت معمولی دارد؟

ایمپلنت All on 4 چیست؟

برای بسیاری از افراد این سوال بوجود می‌آید که ایمپلنت All on 4 چیست و چه فرقی با ایمپلنت معمولی دارد؟ به طور کلی ایمپلنت All on 4 برای بیمارانی مناسب است که تمام دندان های خود فک پایین یا بالا و یا هر دو را به دلایلی از دست داده اند و مایل هستند با انجام ایمپلنت زیبایی دندان های خود را به دست آورند این نوع از ایمپلنت بیشتر برای بیمارانی مناسب است که فک کوچکی دارند و نمی توانند از ایمپلنت معمولی استفاده کنند.

اگر فردی دندان های خود را از دست بدهد پزشک در قدم اول به او پیشنهاد دندان مصنوعی می دهد اما اگر فرد فک کوچکی داشته باشد در این صورت استفاده از دندان مصنوعی آزار دهنده و غیر قابل استفاده است در این صورت پزشک به شما پیشنهاد ایمپلنت All on 4 را می دهد بیمارانی که نیاز به کاشت هر دو فک پایین و بالا را دارند در قدم اول پزشک مراحل کشیدن دندان ها و سپس ایمپلنت را انجام می دهد ولی در بعضی مواقع با توجه به شرایط بیمار مراحل در چند روز انجام می شود.

ایمپلنت All on 4

معرفی ایمپلنت All on 4

مراحل ایمپلنت

در قدم اول شما باید یک سی تی اسکن از فک بالا و پایین خود بگیرید در قدم بعدی پزشک شما 4 ایمپلنت در فک شما که ارتفاع و تراکم بیشتری را دارد قرار می دهد اگر پزشک شما تشخیص دهد که آمادگی های لازم را دارید در روز بعد پروتز موقت روی 4 ایمپلنت نصب می شود.

اگر به هر دلیلی آمادگی نداشتید در روز های دیگر پزشک شما این مرحله را انجام می دهد در ایمپلنت All on 4 برای کاشت هر دندان نیازی به ایمپلنت جداگانه به عنوان ریشه نیست تنها با کاشت 4 ایمپلنت برای نگهداری 12 دندان کافی است.

در این نوع از ایمپلنت بیمارانی که به دلایلی دندان های فک بالا و پایین خود را از دست داده اند بسیار مناسب و کاربردی است مهم ترین دلیل بکارگیری از این نوع ایمپلنت برای افرادی که پوکی استخوان دارند و قادر نیستند که ایمپلنت های معمولی انجام دهند به لطف این مدل از ایمپلنت دیگر نیازی به نگرانی نیست.

مزایا ایمپلنت All on 4

به کارگیری از این نوع ایمپلنت برای افرادی که شرایط استفاده از ایمپلنت های معمولی را ندارند بسیار مناسب است و بیماران می توانند زیبایی خاصی را به دندان های خود هدیه دهند.

 • مراحل انجام کاشت در این نوع از ایمپلنت ها زمان بر نیست.
 • عمر و دوام بالایی دارد به استخوان فک جوش خورده و مدت زمان طولانی می توانند نقش ریشه بادوام را برای دندان ها داشته باشند.
 • اگر پزشک شما با در این زمینه با تجربه و متخصص باشد کاشت دندان ها به خوبی انجام می گردد.
 • هزینه این نوع از ایمپلنت ها نسبت به مدل های دیگر کمتر و مناسب تر است.
 • زمانی که دندان ها کاشته می شوند طبیعی و کیفیت بالایی دارند که بیماران نیز رضایت کافی را دارند.
 • مهم ترین ویژگی ایمپلنت All on 4 در این است که بیماران چند روز پس از انجام ایمپلنت از پروتز ثابت استفاده کنند و به دلیل کوتاه بودن مراحل کاشت دیگر نیازی نیست که افراد منظر عمل های جراحی باشند.
مزایا ایمپلنت All on 4

همه چیز درمورد فاوید ایمپلنت All on 4

نکات اساسی پس از کاشت دندان

تورم شدید پس از انجام ایمپلنت طبیعی بوده و نیازی به نگرانی نیست برای کم کردن میزان تورم بهتر است هر چند ساعت از کمپرس یخ استفاده کنید و تا چند هفته از انجام دادن فعالیت هایی نظیر ورزش کردن و کار هایی که نیاز به تحرک زیاد دارد خودداری کنید همچنین در این مدت سیگار نکشید و توصیه می شود تا زمانی که دندان های موقت روی ایمپلنت قرار دارد غذاهای نرم و مایعات استفاده کنید.

تفاوت ایمپلنت All on 4 با ایمپلنت های معمولی

بدون شک استفاده از این نوع ایمپلنت نسبت به ایمپلنت های معمولی بسیار کاربردی تر و راحت تر بوده که به برخی از این تفاوت ها می پردازیم.

 • زمان بهبود در ایمپلنت های معمولی طولانی و زمان بر است و نیاز به کاشت تعداد زیادی ایمپلنت در فک می باشد در حالی که در ایمپلنت All on 4 زمان بهبود بسیار کمتر است و نیاز به کاشت زیاد ایمپلنت نسیت بلکه به 4 پایه ایمپلنت نیاز است.
 • در ایمپلنت های معمولی حداقل به 8 ایمپلنت برای کاشتن نیاز است در حالی که در ایمپلنت هایAll on 4 تنها به 4 ایمپلنت برای کاشتن دندان ها نیاز می باشد.
 • در انجام مراحل ایمپلنت All on 4 مدت کمتری نیاز است و تا یک هفته مراحل به پایان می رسد و استخوان به خوبی جوش می خورد اما در ایمپلنت های معمولی مدت 2 ماه یا بیشتر نیاز است تا استخوان فک به خوبی جوش بخورد سپس مراحل بعدی انجام شود.
 • در ایمپلنت های معمولی نیاز به پیوند استخوان است که این جراحی هزینه بر بوده و درد نیز برای بیمار به همراه دارد در صورتی که در ایمپلنت All on 4 نیازی به جراحی و پرداخت هزینه های بالای عمل نیست و به آسانی می توانید تعداد زیادی ایمپلنت داشته باشید.
تفاوت ایمپلنت All on 4

مقایسه ایمپلنت All on 4 با ایمپلنت معمولی

سخن پایانی

همانطور که بیان شد این نوع از ایمپلنت ها برای افرادی که استخوان فک کوچکی دارند مناسب است، برای این که کاشتن دندان ها با این نوع از ایمپلنت ها به خوبی انجام شود و رضایت بخش باشد حتما در انتخاب پزشک خود دقت کنید که در این زمینه مهارت و متخصص باشد تا نتیجه خوبی را ببینید و از زیبایی های دندان های خود لذت ببرید همچنین به توصیه هایی که پزشک به شما می گویید توجه کافی را داشته باشید.

سوالات متداول ایمپلنت All on 4

 1. استفاده از این نوع ایمپلنت برای چه کسانی توصیه می شود؟
  برای بیمارانی مناسب است که استخوان فک کافی و کوچکی دارند و یا پزشک به آنها گفته که قادر به انجام دادن ایمپلنت های معمولی نیستند.
 2. آیا در انجام این مدل از ایمپلنت نیازی به پیوند استخوان است؟
  خیر انجام ایمپلنت از این نوع نیازی به پیوند استخوان و عمل جراحی و همچنین پرداخت هزینه های بالای آن نیست و این موضوع خوبی در انتخاب این نوع از ایمپلنت ها می باشد.
 3. بهبود و مراحل درمان این مدل از ایمپلنت به چه صورت است؟
  مراحل درمان و بهبود طی مدت زمان کوتاهی انجام می شود و نیازی به صبر کردن طولانی نیست در کوتاه ترین زمان دندان های زیبایی خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت