ایمپلنت کره ای بهتر است یا آلمانی؟

ایمپلنت کره ای بهتر است یا آلمانی؟

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت یکی از روش های رایج جهت کاشت دندان می باشد و در واقع می توانیم بگوییم که ایمپلنت یکی از بهترین روش هاست که درصد موفقیت بسیار بالایی نیز دارد. کاشت ایمپلنت از طریق قرار گرفتن پایه ایمپلنت داخل استخوان فک انجام می شود؛ اما مسئله ای که برای بسیاری از بیماران مهم می باشد، این است که پایه ایمپلنت استفاده شده از چه برندی می باشد. در واقع انتخاب پایه ایمپلنت با جنس و کیفیت مناسب می تواند تاثیر بسازیی در موفقیت کاشت ایمپلنت، عمر و ماندگاری آن داشته باشد.

شرکت های مختلفی طی سال های اخیر اقدام به تولید ایمپلنت کرده اند که هرکدام هزینه و کیفیت خاص خودشان را دارند که مطابق با شرایط و نظر خودتان و هزینه ای که مدنظرتان است ایمپلنت مناسب را انتخاب می کنید. دو نوع از انواع برندهای مختلف ایمپلنت برند کره ای و المانی است که در بازار موجود می باشد، هرکدام از آن ها مزایا و معایبی دارد، درواقع یکی از سوال های بیمارنی که برای کاشت ایمپلنت مراجعه می کنند این است که ایمپلنت کره ای بهتر است یا آلمانی؟ قصد ما از نوشتن این مقاله عنوان کردن همین موضوع می باشد. امیدواریم از مطالعه مطالب، استفاده کافی را برده و اطالاعات کافی را کسب کنید.

جهت کاشت ایمپلنت، معاینه و هر نوع درمان دندان پزشکی دیگر می توانید به متخصص ایمپلنت دکتر آریام مراجعه کنید.

ایمپلنت کره ای بهتر است یا آلمانی؟

بهتر است قبل از انتخاب بهترین برند جهت کاشت ایمپلنت در انتخاب دندان پزشک متبحر دقت لازم را داشته باشید چرا که مهم تر از انتخاب برند ایمپلنت انتخاب جراحی است که ایمپلنت را قصد دارد در داخل استخوان فک قرار دهد؛ به دلیل این که هرچند برند ایمپلنت خوب باشد ولی در صورت کاشت ناموفق و نامناسب ممکن است مشکلاتی برایتان ایجاد کند، پس از انتخاب جراح مناسب نوبت به انتخاب برند ایمپلنت میرسد که بهتر است آن را با مشورت دندان پزشک انتخاب کنید.

یکی از تفاوت های رایج بین ایمپلنت کره ای و آلمانی تفاوت قیمت آن ها می باشد، در واقع کیفیت ایمپلنت کره ای به غیر از کیفیت و محبوبیت زیادی که دارد، قیمتش هم بسیار مناسب است. یکی دیگر از مزیت های ایملنت کره ای رایج بودن آن در انوع مختلف می باشد که البته قیمت ایمپلنت کره ای در کیفیت های مختلف متفاوت می باشد و بعضی از آن ها قیمت بسیار بالایی دارند. ایمپلنت آلمانی نیز کیفیت بسیار بالایی دارد بنابراین نسبت به کیفیتی که دارد هزینه بیشتری نیز دارد و از ایمپلنت های کره ای گران تر است.

انواع ایمپلنت

ایمپلنت آلمانی یا کره ای؟

درواقع اگر بخواهیم که تفاوت هر یک را بیان کنیم چند مقیاس را باید در نظر بگیریم.

مقایسه ایمپلنت کره ای و آلمانی

در زیر معیار هایی برای مقایسه ایمپلنت کره ای و آلمانی ذکر شده اند:

  • قیمت ایمپلنت

اگر بخواهیم ایمپلنت کره ای و آلمانی را از نظر قیمت مقایسه کنیم همان طور که گفته شد قیمت ایمپلنت کره ای مناسب تر می باشد و ایمپلنت آلمانی قیمتی بالاتر دارد.

  • کیفیت ساخت ایمپلنت

کیفیت ساخت ایمپلنت آلمانی بسیار بالا می باشد ولی ایمپلنت کره ای هم کیفیتی مناسب دارد.

  • در دسترس بودن ایمپلنت

ایمپلنت های کره ای بسیار رایج تر و در دسترس تر از ایمپلنت های آلمانی می باشند.

  • درصد موفقیت کاشت ایمپلنت

ایمپلنت های آلمانی همان طور که کیفیت بسیار بالایی دارند، درصد موفقیت کاشت آن ها نیز بسیار بالاتر از ایمپلنت های کره ای می باشد.

این چند مورد مواردی برای مقایسه ایمپلنت های کره ای و آلمانی می باشند که برای شناخت یک ایمپلنت خوب بهتر است راجع به هرکدام از آن ها شناخت و اطلاعات کافی داشته باشید.

ایمپلنت دندان آلمانی

آلمان یکی از بهترین تولید کننده های در هر زمینه ای در اروپا می باشد که به دلیل تولید با کیفیت محصولاتش به شهرت رسیده است. همچنین در زمینه تولید ایمپلنت نیز آلمان جز یکی از بهترین و برترین تولیدکننده ها در جهان است. برندهای icx ،bego ،xive و Medentica از معروف ترین برندهای ایمپلنت آلمانی می باشند. در ایران بیشتر از برند icx استفاده می شود که هم از قیمت مناسبی برخوردار است و هم درصد کاشت موفقیت آمیزی دارد.

Medentica نیز یکی از بهترین و باکیفیت ترین ایمپلنت هایی است که حدود 25 سال است که تولید می شود این ایمپلنت قیمت مناسبی دارد و در بازارهای جهانی شهرت بسیاری یافته است، بیشتر دندان پزشکان با تجربه برای کاشت ایمپلنت از این برند استفاده می کنند.

کاشت ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت دندان کره ای

به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب ایمپلنت کره ای یکی از پرکابردترین ایمپلنت ها می باشد که در ایران از آن استفاده می شود. برند Dio یکی از برندهای معروف کره ای است  که بیش از 25 سال است که تولید می شود. ایمپلنت های کره ای sewon medix، MegaGen و  Fast & Best نیز از بهترین برندهای کره ای  می باشند که به دلیل قیمت مناسب بسیار پرکاربرد هستند.

ایمپلنت کرده ای dio

ایمپلنت کره ای

آیا کاشت ایمپلنت همیشه موفقیت آمیز است؟

درصد موفقیت ایمپلنت به عوامل گوناگونی بستگی دارد و حتی در مورد فک بالا یا پاییین متفاوت باشد. اگر دندانتان عفونی نباشد و میزان تحلیل استخوان کم باشد، بالافاصله پس از کشیدن می توانید جهت کاشت اقدام کنید و معمولا موفقیتی بالای 95 درصد دارد که البته این موفقیت به عوامل گوناگونی همچون مهارت دندان پزشک، کیفیت استخوان، برند ایمپلنت  و میزان مراقبت های بیمار پس از جراحی دارد ولی معمولا موفقیت آمیز بوده و بهترین روش جهت کاشت دندان می باشد.

ایمپلنت های آلمانی یا کره ای هردو با کیفیت هستند ولی بسته به قیمت آن ها میزان کیفیت هم برای هرکدام متفاوت است. شما با مشورت دندان پزشک می توانید بهترین برند را که برایتان مناسب می باشد انتخاب کنید.

سوالات متداول ایمپلنت کره ای بهتر است یا آلمانی؟

1تا چه مدت میتوان از ایمپلنت کره ای استفاده کرد؟
ماندگاری ایمپلنت بستگی به میزان مراقبت از ایمپلنت و کاشت آن دارد، ایمپلنت های کره ای کیفیتی مناسب دارند و ممکن است تا 20 سال و یا حتی تا اخر عمرتان هم ماندگار باشد.
2بهترین ایمپلنت دندان توسط کدام کشور تولید می شود؟
آمریکا و سوییس بهترین ایمپلنت های دندان را تولید می کنند اما کره و آلمان نیز ایمپلنت هایی با کیفیت و قیمت بسیار مناسب تولید می کنند.
3قیمت ایمپلنت آلمانی چه قدر می باشد؟
قیمت ها متفاوت می باشد و این قیمت بستگی به عواملی همچون تراکم استخوان و شرایط دهان و دندانی بیمار بستگی دارد که در قیمت تاثیرگذار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت

× مشاوره رایگان