انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

لمینت روشی برای ترمیم به هم ریختگی خفیف دندان ها با هدف یکدست و یکرنگ کردن دندانها می باشد . افرادی که برای لمینت دندان اقدام می کنند دارای بی نظمی در دندان ، بدشکلی ، شکستگی ، ترک خوردگی، تیرگی و کجی در دندان ها هستند. برای انجام لمینت دندان روکشی از جنس کامپوزیت یا سرامیک بر روی سطح دندان ها قرار می گیرد. در مواردی با استفاده از لیمنت دندان نیازی به ارتودنسی و بلیچینگ نمی باشد. بنابراین لمینت هم جنبه درمانی دارد و هم موجب زیبایی دندانها می شود.

انواع لمینت

1. لمینت سرامیکی (روش غیر مستقیم )

این نوع از لمینت دندان از جنس سرامیک می باشد که به آن پرسلن ونیر می گویند. برای قرار دادن این لیمنت در ابتدا قسمتی از دندان تراشیده می شود سپس قالبی از سطح دندان تهیه شده و به لابراتور ارسال می شود . سپس با توجه به رنگ دلخواه فرد لمینت سرامیکی ایجاد می شود. این لمینت پوسته نازکی به قط 6 الی 5 میلیمتر می باشد که بر روی دندان قرار می گیرد. این پوسته به وسیله باندهای رزینی (موادی که باعث چسباندن سرامیک به دندان می شد) به روی دندانها فیکس می شود.

2. لمینت کامپوزیتی (روش مستقیم)

در لمینت کامپوزیتی دندانپزشک بدون ایجاد تراش در دندان پوششی از کامپوزیت بر روی سطح دندان قرار می گیرد. این روش سریعتر و راحتر از لمینت سرامیکی انجام می شود زیرا نیاز به قالب گیری نداشته و دریک جلسه انجام می شود. . از جمله مزایای این نوع از لمینت عدم تراش مینای دندان و محافظت از دندانها می باشد . این موضوع برای دندانهایی که دارای سائیدگی یا شکستگی می باشد دارای اهمیت ویژه ای می باشد. زیبایی خیره کننده ای که لمینت کامپوزیت می دهد نسبت به لمینت سرامیکی بیشتر است.

مزایای لمینت دندان

1. علاوه بر ایجاد زیبایی در دندانها جلوه کاملا طبیعی به آن ها می دهد.
2. جنس و وزن لمینت ونیر متناسب با دندان و بافت لثه بوده و توانایی تحمل وزن آن را دارد.
3. ونیر چینی قابلیت انتخاب رنگ سفیدتر را دارد.
4. لمینت در برابر لکه مقاوم می باشد.

برخی از خدمات دکتر آریام:

متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

لامینت دندان

جراحی پیوند استخوان

بلیچینگ

با تشکر مدیریت سایت دکتر میثم آریام

تهران – بلوار فردوس شرق -خ ابراهیمی جنوبی- بالای بانک مسکن- ساختمان عقیق ط 3 واحد 11
44974672 _ 44974660
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام

صحبت آخر

اینکه اگر قصد دارید دندان های خود را لمینیت کنید ولی بین انتخاب لمینیت کامپوزیتی و لمینیت سرامیکی دو دل هستید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که با مطب دکتر آریام تماس گرفته و از مشاوره ارزشمند ایشان در این زمینه کمک بگیرید.

سوالات متداول انواع لمینت دندان

  1. لمینیت دندان چند نوع است؟
    از لمینیت دندان برای ترمیم شکستگی، بدشکلی و ترک خوردگی دندان ها استفاده می شود و شامل دو نوع است. نوع اول لمینیت کامپوزیتی است که در آن دندان آسیب کمتری می بیند و نوع دوم لمینیت سرامیکی است که در این روش دندان مقداری تراش می خورد.
  2. لمینیت کامپوزیتی چیست؟
    در این تکنیک یک لایه کامپوزیت بر روی دندان ها قرار می دهند تا دندان ها سالم، صاف و یکدست دیده شوند. این روش بسیار ساده است و در یک جلسه انجام می شود.
  3. لمینیت سرامیکی چیست؟
    در این روش روی دندان ها را مقداری می تراشند و آنها را قالب گیری می کنند. سپس قالب را به لابراتوار می فرستند و پس از آماده شدن قالب ها آن را روی دندان شخص قرار می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت