ارتودنسی از داخل

ارتودنسی از داخل

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی داخلی دندان چیست؟

زیبایی دهان و دندان یکی از اصلی ترین معیار ها در چهره افراد می باشند بسیاری از اشخاص هستند که اهمیت بسیار بالایی را برای دندان های خود قائل می باشند. ردیف بودن دندان ها و این که هر کدام سر جای خودشان باشند زیبایی خاصی را به چهره یک فرد می دهد.بسیار از افراد در هنگام رشد دهانی و دندانیشان با مشکلاتی همچون کج شدن دندان هایشان رو به رو میشوند که ناشی از کمبود فضا برای دندان هایشان می باشد، خب کج بودن دادان ها و قرار نگرفتن آنها سر جای خودشان نمایی ناخوشایند را برای سیمای فرد ایجاد می کنند، اما خوشبختانه در علم دندانپزشکی درمانی برای این معضل وجود دارد و آن استفاده از ارتودنسی ها می باشد که در انواع مختلف ارتودنسی از داخل و خارج، نامرئی و متحرک وجود دارند و ما می خواهیم امروز درمورد آنها صحبت کنیم.

ارتودنسی داخلی دندان چیست؟

ارتودنسی از داخل چیست؟

ارتودنسی بریس هایی هستند که از براکت و سیم تشکیل شده اند، این بریس ها وظیفه دارند که دندان ها را به سر جای خودشان بازگرداند. اما خب در نوع معمولی این بریس که بیشتر از همه دیده می شود و تقریبا میشه گفت بیشتر رواج دارد بریس بر روی دندان بسته میشود که نمای زیبایی را برای دهان فرد خلق نمی کند و شخص باید تا پایان مدت درمان صبر داشته باشد. دقت داشته باشید که برای ارتودنسی دندان های خود حتما پیش بهترین متخصص ایمپلنت یا ارتودنسی مراجعه کنید. چرایش را در ادامه به شما می گویم.

استفاده از ارتودنسی برای ترمیم دندان ها

استفاده از ارتودنسی می تواند بهترین راه یا حتی تنها ترین راه برای قرار گرفتن دندان ها به سر جای خودشان باشد، اما ارتودنسی ها هم مزایا و معایبی دارند، ولی خب معایب آنها موقتی می باشد و مزیت آنها خیلی بیشتر از معایب آنهاست. 

در گذشته استفاده از بریس های معمولی رواج داشت که خب این بریس ها بر روی دندان ها نصب میشوند و با استفاده از کشش سیم های خود دندان ها را به سر جای خود باز می گرداند، اما خوب براکت های نصب شده بر روی دندان ها خودش نمایی زشت را در بر داشت و هنگام خندیدن بیشتر خودش را نمایش می داد.

استفاده از ارتودنسی برای ترمیم دندان ها

با ارتودنسی داخلی دندان ها به حالت اول باز میگردند

اما به دلیل وجود متقاضیان زیاد در این مورد که می خواستند ارتودنسی هایشان معلوم نباشد. طی تحقیقات گسترده ای که انجام گرفت، نوعی ارتودنسی ساخته شد که به ان ارتودنسی داخلی یا لینگوال گفته می شود که ما در این مقاله از اسم ارتودنسی از داخل استفاده می کنیم برای راحتی فهم خواننده اما اگر جایی اسم ارتودنسی لینگوال را شنیدید بدانید که همان ارتودنسی از داخل می باشد.

ارتودنسی از داخل برای زیبایی لبخند

استفاده از ارتودنسی از داخل می تواند بسیار بهتر از ارتودنسی های معمولی باشد و تقریبا تاثیری در زیبایی و لبخند فرد ندارد، حتی بیشتری افراد متوجه نمی شوند که شخض از ارتودنسی داخلی استفاده می کند مگر این که طرف مقابل دقت زیادی را به خرج دهد تا متوجه ارتودنسی در پشت دندان های استفاده کننده شود. از همین رو ارتودنسی داخلی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و می تواند گزینه مناسبی برا کسانی باشد که می خواهند ارتودنسی دندان های انا معلوم نباشد و دیده نشود.

ارتودنسی از داخل برای زیبایی بیشتر

ارتودنسی داخلی برای زیبایی

در بین کسانی که از این ارتودنسی استفاده می کنند بزرگسالان بیشتر از همه خواهان این هستند که ارتودنسی شان مخفی بماند و طرفدار این نوع ارتودنسی هستند.

تفاوت ارتودنسی داخلی با ارتودنسی معمولی

در ارتودنسی معمولی همانطور که گفته شد براکت ها بر روی دندان نصب میشوند و خب دسترسی به آنها راحت تر است و به این دلیل که فضا بیشتری دارند فشار بیشتری هم به دندان ها وارد می کنند که بسیاری از متقاضیان از این فشار ناراضی هستند و چون باید مدت زمان زیادی ارتودنسی خود را تحمل کنند این درد برایشان غیر قابل تحمل میشود. فشار وارده به خاطر این است که سیم ها دارند کار خودشان را می کنند و دندان را به سر جایش باز می گردانند و این درد ناشی از آن است که دندان در لثه در حال حرکت است.

تفاوت ارتودنسی داخلی با ارتودنسی معمولی

مقایسه ارتودنسی داخلی یا ارتودنسی معمولی

اما در ارتودنسی از داخل اوضاع کمی متفاوت است، نحوه بستن و تمامی قطعاتی که در ارتودنسی از داخل استفاده میشود مانند نوع معمولی است با این تفاوت که در پشت دندان قرار می گیرند و دیده نمیشوند میزان فشاری هم که به دندان ها وارد می شود کمتر از نوع معمولی است اما به این دلیل که فضای بیشتری را برای دندان ها ایجاد می کند می تواند بسیار موثر تر عمل کند و به خوبی دندان ها را به سر جای شان باز گرداند.

فواید و معایب ارتودنسی از داخل 

معاینه ارتودنسی داخلی

  • فواید ارتودنسی از داخل

    فواید ارتودنسی از داخل این است که کارایی آن کاملا مشابه به ارتودنسی های معمولی می باشد و حتی قطعاتی که در آن به کار رفته مانند نوع معمولی است، اما گزینه ای که آن را با نوع معمولی خود متمایز می کند پنهان بودن ان از دید عموم است.

    همچنین این ارتودنسی ها ثابت هستند و دیگر مشکلاتی همچون جابجایی گم شدن که در ارتودنسی های متحرک شاهد آن هستیم را نداریم.

  • معایب ارتودنسی از داخل

    از معایب ارتودنسی از داخل قیمت بالاتر ان نسب به دیگر انواع ارتودنسی می باشد. همچنین به این دلیل که پشت دندان ها قرار می گیرد دسترسی به آن با کمی مشکل مواجه است.

    از طرفی دیگر به این دلیل که پشت دندان ها قرار دارند اگر به صورت درست و اصولی تمیز نشوند و تکه های غذا بین براکت ها و دندان قرار گیرد امکان تشکیل پلاکت و خرابی دندان بسیار زیاد می شود.

جمع بندی

بهترین گزینه برای افرادی که می خواهند از ارتودنسی استفاده کنند ولی ان از دید عموم پنهان باشد ارتودنسی از داخل است زیرا هیچ تاثیری در زیبایی لبخندشان ندارد و کمتر کسی متوجه میشود از ارتودنسی استفاده می کنند. برای این که از بهترین کیفیت در ارتودنسی دندان خود بهره مند شوید حتما به متخصص ایمپلنت و یا ارتودنسی مراجعه کنید.

سوالات متداول

1ارتودنسی از داخل چه فوایدی دارد؟
مخفی بودن ارتودنسی ثابت بودن کارایی مفید
2ارتودنسی از داخل چه معایبی دارد؟
قیمت بالا دسترسی مشکل برای تمیز کاری و تنظیم
3ارتودنسی از داخل را دندانپزشکان هم انجام می دهند؟
نصب ارتودنسی از داخل به این دلیل که دسترسی به پشت دندان ها کمی مشکل است بهتر است توسط متخصص ایمپلنت و یا متخصص ارتودنسی انجام گیرد که تجربه و تخصص بیشتری در این زمینه دارند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 6 =

فوق تخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت