بهترین متخصص ایمپلنت

کانتورینگ لثه

کانتورینگ لثه

لبخندی که در آن لثه های فرد مشخص می گردد یکی از مشکلات رایج زیبایی لبخند می باشد، برخی از افراد طول لثه ها زیادی بلند است و در عوض طول دندان های آنها کوتاه می باشد و این باعث می شود در هنگام خنده لثه بیمار بیش اندازه بزرگ دیده می شود و دندان ها از لثه کوچکتر دیده می شود و از اینرو خنده فرد نامتناسب دیده می شود، و باعث می شود فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

کانتورینگ لثه

کانتورینک لثه

کانتورینگ لثه کاری که انجام می دهد در اصلاح طرح لبخند تاثیر زیادی دارد. در کانتورینگ لثه، بعد از تزریق بی حسی موضعی درون لثه، بخشی از لثه برش داده می شود در این شرایط برای برش بویژه در بخش دندان های جلویی بیمار از لیزر استفاده می شود.
مزیت استفاده از لیزر اینست بستن رگ های خونی لثه با لیزر و کم شدن طول زمان بهبود بیمار می باشد. همچنین اگر شکل دهی لثه با این شرایط باز هم برای اصلاح طرح لبخند کفایت نکند، بنابراین موجب می شود تا استخوان جلوی ریشه دندان نیز کمی کاهش پیدا کند تا فاصله لبه های لثه در حدود 3 میلیمتر از لبه استخوان گردد با کاهش استخوان بافت لثه نیز عقب می رود.

کانتورینگ لثه برای چه افرادی گزینه مناسب می باشد؟

کسانی که تمایل به داشتن لثه های همتراز و خوش فرم دارند و به دنبال اصلاح طرح لبخند خود می باشند و یا از بد شکلی دندان ها یا عدم تقارن بین دندان و لثه رنج می برند کاندیدای مناسبی جهت کانتورینگ لثه می باشند.
یعنی کانتورینگ لثه برای افرادی لثه های نامتقارن دارند و یا افرادی که لثه بخش زیادی از دندان های آنها را پوشانده است گزینه مناسبی می باشد. در این حالت دندانپزشک متخصص برای بلندتر شدن اندازه دندان ها و جلوه ی دندان ها از کانتورینگ لثه استفاده می کنند تا خط لثه متقارن و لبخندی زیبا را بوجود آورند.

دوره بهبودی کانتورینگ لثه

بعد از انجام کانتورینگ یا لیفتینگ لثه ممکن است فرد تا یک هفته دچار درد لثه و یا ورم باشد اما این موضوع خللی در فعالیت های روزانه مانند صحبت کردن، غذا خوردن و آشامیدن آن ندارد، و همچنین بعد از مدتی این درد یا ورم نیز کم می شود و از بین می رود.
در این شرایط متخصص دندانپزشکی و جراحی لثه مقداری ایبوپروفن تجویز می کند، همچنین نخ دندان کشیدن و مسواک زدن بیمار نیز بعد از عمل باید به دقت و آهستگی انجام پذیرد.

متخصص ایمپلنت

کانتورینگ لثه

خوشبختانه کانتورینگ لثه عوارض خاصی ندارد و تحت نظارت دندانپزشک متخصص باید داروها و آنتی بیوتیک های تجویز شده را مصرف نماید، و همچنین اصول و نکات مرتبط با بهداشت دهان و دندان را رعایت کند تا روند بهبودی کامل اتفاق افتد.

کانتورینگ لثه توسط چه کسی باید انجام شود؟

کانتورینگ لثه عمل خاصی می باشد که در آن مهارت دندانپزشک متخصص کانتورینگ لثه بسیار حائز اهمیت می باشد و همچنین می بایست در جراحی لثه و استفاده از لیزر و رویکرد دندانپزشکی زیبایی و اصلاح نمودن طرح لبخند از مهارت و تجربه کافی و مناسب برخوردار باشد زیرا همانطور که می دانیم سلامت لثه برای سلامت دهان و دندان بسیار مهم می باشد.
اگر بافت لثه زیاد برداشته شود علاوه بر اینکه دندان ها بزرگتر از اندازه طبیعی دیده می شود احتمال بروز عفونت لثه را نیز در پی خواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − دوازده =

فوق تخصص ایمپلنت