سوالات متداول جراحی لثه

سوالات متداول جراحی لثه

سوالات جراحی لثه

 

در صورتی که بافت لثه از بین برود با جراحی ترمیم می شود؟ از آنجائیکه عواملی مانند میکروب ، جرم ، پلاک باعث تحریک بافتهای لثه برای تخریب می باشند با جراحی لثه می توان این عوامل را حذف کرد. در برخی موارد در صورتی که تخریب زیاد نباشد امکان بازسازی بافتهای از دست رفته امکان پذیر می باشد .

لثه من بعد از خوردن غذای سفت خونریزی می کند برخی مواقع هم بدون هیچ دلیل خاصی خونریزی دارد به نظر شما مشکل چیست ؟
امکان ابتلا به بیماری لثه یا پریودنتال وجود دارد حتما به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید .

بعد از جراحی لثه بیماری لثه بازمی گردد ؟
از انجائیکه درمان بیماری های لثه به گونه ایست که باعث توقف روند تخریب بافتهای لثه می شود در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان امکان بازگشت بیماری وجود ندارد . البته جراحی لثه بافتهای تخریب شده را بازنمی گرداند ولی مانع از تخریب بافتهای نگهدارنده دندان ها می شود.

جراحی لثه قبل از روکش به دندان آسیب نمی زند ؟
اصولا جراحی لثه برای ایجاد فضایی مناسب برای قرار دادن روکش دندان می باشد . این کار برای اینست که از تخریب بافت لثه در اطراف دندان روکش شده خودداری می کند. در صورتی که دندانپزشک تشخیص به این جراحی قبل از انجام روکش دهد باید اقدام به درمان صورت گیرد .

جرم گیری به مینای دندان آسیب می رساند ؟
جرم دندان در اثر تجمع پلاک میکروبی بر روی دندان می باشد که در صورت عدم جرم گیری بافت نگهدارنده دندانها را به تدریج از بین می برد . بنابراین با جرمگیری نه تنها به دندان آسیبی وارد نمی کند بلکه از آسیب رساندن به آن جلوگیری می شود .

دو دندان جلویی من جا به جا شده اند و لثه ها تورم کرده اند . موقع غذا خوردن یا حرف زدن احساس می کنم دندان هایم جا به جا می شوند مشکل چیست ؟
مشکل شما جدی است و امکان عفونت در دهان وجود دارد حتما به دندانپزشک مراجعه کنید قبل از اینکه دندان های خود را از دست بدهید .

بعد از جراحی لثه با اینکه دائما مسواک می زنم و از نخ دندان استفاده می کنم باز در این مواقع لثه هام خونریزی داره به نظر شما این طبیعی است ؟
خونریزی از لثه طبیعی نیست هر چه سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید .

فوق تخصص ایمپلنت