تجهیزات-دندانپزشکی

تجهیزات-دندانپزشکی

تجهیزات دندانپزشکی

تجهیزات کامپوزیت دندان

یکی از وسایلی که در دندانپزشکی وجود دارد دستگاه درایر ( خشک کننده هوا) می باشد . این دستگاه قیمت بالایی دارد و در هر مطب دندانپزشکی دیده نمی شود. این دستگاه تخصصی بوده و به ندرت در ایران وجود دارد . نکته ای که وجود دارد این است که هوای مورد استفاده برای چسب کامپوزیت باید خشک باشد ( حتی میکروسکوپی نیز باید خشک باشد). در صورتی که در کامپوزیت دندان از این دستگاه استفاده نشود، از آنجائیکه در هنگام چسباندن کامپوزیت به دندان در معرض هوایی قرار میگیرد که دارای مقداری رطوبت است باعث می شود باند قوی نباشد و بعد از مدتی کامپوزیت از دندان جدا شود. بنابراین دستگاه خشک کننده هوا دارای اهمیت می باشد . این دستگاه محصول کشور آلمان می باشد و دارای تکنولوژی بسیار جدید و منحصر بفردی میباشد. تفاوت کار بیمار با این دستگاه بعد از 2 الی 3 سال مشاهده می شود.

تجهیزات-دندانپزشکی

تجهیزات-دندانپزشکی

دستگاه لایت کیور

دستگاهی که با استفاده از نور آن کامپوزیت سفت می شود. 99% دستگاههایی که در ایران استفاده می شود محصول کشور چین می باشد ،که کامپوزیت را به ظاهر سفت میکند،ولی پلیمریزاسیون انجام نمی شود . به همین دلیل بعد از گذشت 6 ماه الی یک سال کامپوزیت یا جدا می شود یا تغییر رنگ پیدا می کند زیرا ست شدن مواد با استفاده از دستگاه چینی به درستی انجام نمی شود.

دستگاه valo

این دستگاه محصول شرکت الترادنت امریکا است که بهترین دستگاه لایت کیور جهان می باشد که قیمت آن دهها برابر بیشتر از دستگاه لایت کیور معمولی می باشد و در همه جا یافت نمی شود و حدودا قیمتی بین 7 الی 8 میلیون دارد .

کلینیک مجهز به لابراتوار

باید مطب یا کلینیک مجهز به لابراتوار ( محلی برای تهیه و ساخت قالب و روکش های دندان) باشد . این باعث می شود که کسی که در لابراتوار کار ساخت دندان را انجام می دهد ارتباط نزدیکی با دندانپزشک و بیمار داشته باشد و دندان بیمار را ببیند. . بنابراین بهترین راه حل اینست که تکنسین در محل باشد و بیمار را ببیند,تا روکشی که برای دندان درست می کند از دندان های اطراف قابل تشخیص نباشد.

برخی از خدمات دکتر آریام متخصص ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

لمینت دندان

جراحی پیوند استخوان

بلیچینگ

با تشکر مدیریت سایت دکتر میثم آریام

تهران – بلوار فردوس شرق -خ ابراهیمی جنوبی- بالای بانک مسکن- ساختمان عقیق ط 3 واحد 11
44974672 _ 44974660
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام

فوق تخصص ایمپلنت